בוררות פיננסית (כלכלית)

בוררות פיננסית (כלכלית)

בוררות פיננסית היא תהליך של פתרון מחלוקות בין שני צדדים שאינם מסכימים בסוגיה. המומחה המוביל איילון אוריאל מביא לכם את המידע החשוב אודות בוררות פיננסית. מה ההבדל בינה לבין סוגי בוררויות אחרות והחשיבות שלה וכיצד ניתן להגיע לגישור מהיר באמצעות בורר מקצועי ומיומן.

בוררות פיננסית יכולה להתבצע במספר שיטות, לרבות גישור ומשא ומתן. הבורר, שהוא צד שלישי נטול פניות, יחליט אז על הפתרון הטוב ביותר עבור שני הצדדים.

הסוג הנפוץ ביותר של בוררות פיננסית הוא בוררות על ידי בורר מקצועי או פאנל בוררים. סוג זה מציע גמישות רבה יותר מאשר צורות אחרות של בוררות פיננסית ולעתים קרובות מספק פתרון מהיר יותר למחלוקות.

בוררות פיננסית היא תהליך של פתרון מחלוקות בין מוסד פיננסי ללקוחותיו. המחלוקות קשורות בדרך כלל לעסקאות, פיקדונות או הלוואות. התהליך מתבצע בדרך כלל על ידי הלקוח המבקש החזר או פתרון של תלונתו.

בוררות (רגילה) מול בוררות פיננסית

בוררות היא הליך שבו שני צדדים או יותר מיישבים את המחלוקת ביניהם על ידי הגשת התיק שלהם לצד שלישי להכרעה.

בוררות פיננסית שונה מהליך הבוררות שרואים לרוב. הליך הבוררות הפיננסית הוא שיטה חלופית ליישוב סכסוכים המסייעת לצדדים לפתור מחלוקות משפטיות מבלי לפנות לבית המשפט.

מטרת הבוררות – להגיע לגישור עסקי כלכלי

גישור פיננסי הוא התהליך שבו צד שלישי, המגשר, עוזר לשני צדדים או יותר להגיע להסכמה. המגשר אינו נוקט צד ובמקום זאת עוזר למצוא פתרון המועיל הדדי לכל הצדדים.

המגשר יכול להיות אדם או ארגון שיכולים לפעול כצד ניטרלי על מנת לעודד ולהקל על תקשורת בין שני אנשים או יותר. המגשר אינו נוקט צד ובמקום זאת עוזר למצוא פתרון המועיל הדדי לכל הצדדים.

בגישור פיננסי, המגשר פועל כצד שלישי חסר פניות המאפשר תקשורת בין שני אנשים או יותר על מנת לסייע להם להגיע להסכמה כיצד לטפל בסכסוך ביניהם.

תפקידו של מגשר עסקי פיננסי הוא לסייע לשני הצדדים בסכסוך להגיע להסכמה. הם יכולים לסייע בסכסוכים בין חברות לספקיהן, סכסוכי שכירות מסחריים, חוזי עבודה ואפילו סכסוכי אישות.

גישור עסקי פיננסי הוא תהליך של פתרון מחלוקות בין שני צדדים או יותר בעסקה פיננסית. תהליך זה מבוצע על ידי מגשר בעל הכישורים והמומחיות להבין ולפרש את החוק.

תפקידו של מגשר פיננסי הוא לעזור לשני הצדדים להגיע להסכמה ידידותית באמצעות משא ומתן, הקלות וטכניקות אחרות שאינן כרוכות בהתדיינות משפטית. הם יכולים גם לספק ייעוץ לגבי פתרונות אפשריים לסכסוך וכן לסייע במציאת דרכים יעילות ליישובו.

לסיכום

בורורות מובילה לגישור וחשוב לזכור כי המגשר (בורר) לוקח חלק מאוד מרכזי וחשוב מאוד ולכן אין להקל ראש בבחירת מגשר עסקי כלכלי מקצועי.

נכתב בשיתוף איילון אוריאל מגשר עסקי כלכלי המוביל בישראל.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן