מהו ניהול פיננסי חכם ולמי זה מתאים?

מהו ניהול פיננסי חכם ולמי זה מתאים?

אחת הבעיות איתה מתמודדים משקי בית רבים בישראל, היא ניהול כלכלי, פיננסי, לא נכון. הרבה פעמים זוגות ומשפחות מוצאים את עצמם נאנקים תחת עול ההוצאות הכלכליות המוטלות עליהם, מבלי יכולת לתכנן חשיבה כלכלית ארוכת טווח.

זה כמובן מוביל לבעיה מצטברת, שאותן הוצאות לא ייעלמו אלא רק ישתנו ואף יגדלו, ובעתיד יהיה קשה לא פחות להתנהל מבחינה כלכלית. לכן, חשוב מאוד לדעת כיצד לתכנן את הדברים בצורה נכונה,לייצר ניהול פיננסי חכם, לא רק בשביל זמן הווה יהיה ניתן להתנהל בצורה נכונה, אלא בשביל שיהיו מספיק כלים בשביל להתנהל נכון גם בעתיד הרחוק.

מה זה ניהול פיננסי?

כשאנחנו שומעים את הביטוי ניהול פיננסי חכם, נהוג לחשוב שמדובר על ניהול הכנסות והוצאות. יש בכך משהו, אך זה הרבה מעבר לכך. המונח פיננסי, מתכוון לכל ההיבטים הכספיים שלנו. לא רק לחשבון הוצאות, חשבון עו"ש אלא גם לדברים אחרים.

למשל, כשמדברים על ניהול פיננסי, הכוונה בראש ובראשונה לכל מה שקשור בתחום של ביטוחים, פנסיות, אגרות חוב, תוכניות חיסכון, וכדומה. כלומר, כל מקום בו אנחנו שמים את הכסף שלנו וכל מוצר פיננסי שאנחנו רוכשים. בין אם מדובר במוצרים לטווח קצר ובין אם מדובר במוצרים לטווח ארוך.

כיצד יוצרים ניהול חכם?

ניהול פיננסי חכם הוא לדעת כיצד להשתמש בכסף שלנו בצורה אפקטיבית ונכונה. ישנם כללים שונים על פיהם אנחנו יכולים לעבוד בשביל לנהל את הכסף שלנו בצורה חכמה. צריך לומר, לא מדובר בכללים כתובים, אלא כללים שנוצרו מתוך ניסיון של שנים של אנשי מקצוע בתחום.

למשל, ניהול פיננסי חכם אומר שעלינו לפזר את הכסף שלנו על מוצרים פיננסים שונים ולא במקום אחד. למשל, לא להשקיע את כל הכסף שלנו בתוכנית חסכון מסוימת, אלא להשתמש בחלק מסוים לשם כך, ובשאר הכסף במקומות אחרים. כך נגדיל את הסיכוי שלנו להרוויח ונצמצם את הסיכון.

כמו כן, ניהול פיננסי חכם מאפשר לנו לתכנן בצורה נכונה את ההשקעה והחיסכון, באופן שיאפשר לנו לחסוך כסף לעתיד ולייצר מקורות הכנסה גם בתקופה בה אנחנו לא נייצר הכנסה מעבודה. כך תמיד נוכל להגדיל את הסכום שעומד לרשותו.

מי יכול לעזור לנו בכך

ניהול פיננסי חכם לא יכול להתנהל על ידי כל אחד. על מנת שהתהליך יתבצע בצורה נכונה ומקצועית, הרי שעלינו להיעזר באנשי מקצוע שיש להם ידע ונסיון נרחב בתחום זה, ידע שיבוא לידי ביטוי בצורות שונות בעבודה מולנו.

אנחנו צריכים להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לזהות מגמות, יכולים לספק לנו מידע ודוגמאות מן העבר, וכמובן להסביר לנו בצורה ברורה מושגים שונים, משמעויות של תהליכים ועוד. כל דבר יכול לעזור לנו בסופו של דבר להביא לניהול נכון וחכם כפי שאנחנו מצפים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן