ייעוץ משכנתאות – כל הדרכים לבחור נכון

ייעוץ משכנתאות – כל הדרכים לבחור נכון

ייעוץ משכנתאות – זהירות התחום פרוץ – ככה תבחרו נכון

הנגישות הגדולה למקורות מידע דרך גוגל מצד אחד מאפשרת לכל אחד מאיתנו לקבל את כל המידע בכל נושא בכל זמן אך מצד שני לעיתים רבות דווקא ריבוי המידע ובמיוחד במקרים שבהם מדובר במידע סותר או שגוי יכולים לייצר כאוס ובלבול בתחומים שונים. עולם הרפואה סובל ממציאות של "רופאים מדומים" ומתופעות של אנשים שלא מגיעים לביקור רופא בזמן מפני שהם קראו בגוגל על התופעות שלהם ואבחנו את עצמם וכן אף טיפלו בעצמם -בעצמם. במקרים רבים היות ומרבית האנשים בעולם אינם רופאים ולא יודעים כיצד לאבחן את המחלות ואיך לחבר בין הסימפטומים השונים בעצם הופכת את ריבוי המידע החשוף בפניהם לבעיה.

תופעה דומה מתגברת בשנים האחרונות גם בשוק הנדל"ן. שוק הנדל"ן מתייקר וכתוצאה מהסיבה הזו להרבה אנשים העוסקים בתחום במקצועות השונים יש תחרות גדולה והקונים והשוכרים מנסים למצוא את הדרכים לוותר על כמה שיותר שירותים של בעלי מקצוע במטרה לחסוך. המחשבה כי המידע הזמין באינטרנט יכול להחליף את המומחיות והניסיון כשהם נפגשים בשוק הנדל"ן יכולה לפעמים להיות שגיאה גדולה מאוד מבחינה כלכלית. ודווקא הרצון הגדול לחסוך יכול ליצור את המציאות ההפוכה לגמרי ולגרום להוצאות גדולות בהרבה לו היה נעשה שימוש עם מומחה למרבית האנשים בעולם וכמובן גם בישראל אין את הידע הנדרש ליועץ משכנתאות מומחה- ידע ומומחיות במספר תחומים:, בנקאות, חוק, שירות ללקוח. לכל אחד מהתחומים הללו שפה משלו ודרך משלו להגיד "אני רוצה בטובתך וגם בטובתי": במקרים רבים האינטרסים של העומדים מאחורי התחומים הללו בעלי סתירות כשהם נפגשים עם הלקוח הסופי.

סוגרים עסקה

החשיבות של ייעוץ משכנתאות

הבנקים מעוניינים להרוויח כמה שיותר, החוק מיועד לא פעם לשמור על מטרות ואינטרסים פוליטיים של מועמדים ומפלגות ולא תמיד עולה בקנה אחד עם טובת האזרח/הצרכן. כל אלה יחד עם התחרות הגדולה בשוק בין החברות השונות והיריבויות הנוצרות בעקבות זאת, וכן השינויים במציאות הפוליטית והחוקתית יחד עם הרגלים ודרישות מצד הצרכנים שונים כולל שינויים בתנאי הכלכלה שער הדולר והשינויים החלים בכלכלה העולמית יצרו מציאות כזו שלאדם הסביר יהיה קשה מאוד להיות מעודכן ולהישאר מעודכן בכל האפשרויות הקיימות והמשתנות בתחום המשכנתאות בכל זמן. יש לציין, כי קבלת ייעוץ משכנתאות פרטי דורש מאותו אדם מומחיות בהבנת השפה הבנקאית והכלכלית מצד אחד וכן ההבנה בצרכים ובשפת "בני האדם הרגילים" מצד שני.

יועץ משכנתאות הנותן ייעוץ משכנתאות במחיר אטרקטיבי, הוא מי שנתונים לו המומחיות וההכרות התפעולית בתחומים הנוגעים לסוגי משכנתאות והוא דובר את השפה ואמון על כל החישובים וההערכות הרלוונטיים לתחום.  רצוי מאוד שהתארים האקדמיים הרלוונטיים שיהיו לו יגיעו מהתחומים  הכלכלי/משפטי/חשבונאי/עסקי. הידע הרלוונטי של יועץ משכנתאות מומחה יכול להגיע גם מתחומי עיסוק וקורסים ייעודיים כמו : בנקאות ובנקאות משכנתאות, עריכת דין בתחום הנדל"ן, ייעוץ כלכלי לתחום הנדל"ן וכד'. בנוסף לכל אלה חשוב מאוד שגם תהיה ליועץ המשכנתאות שתבחרו התמחות משמעותית וניסיון בעבודה מול בשוק המקומי שבו הנכס הנרכש נמצא או מבוקש לקניה, לרבות נכנסים הנרכשים במטבע חוץ ואו בחו"ל, אם זה הצורך שלכם.

וכמו בכל שוק גם בענף יועצי המשכנתאות קיימים יועצים וחברות ייעוץ רבות – אז איך תוכלו לבחור נכון והאם כדאי?

במקרה הזה גוגל יכול דווקא קצת לעזור. אחת הדרכים הטובות לבדוק את יועץ המשכנתאות או החברה שבה אתם מתעניינים מראש היא על ישי בדיקת הלקוחות הקיימים שמולם הוא /הם עובדים. כלל שיהיו ליועץ או לחברה יותר לקוחות מרוצים מהזמן האחרון כך המשמעות תהיה שתוכלו לדבר איתם ולבדוק את כל מה שחשוב לכם שיש ביועץ /חברת הייעוץ שלכם.בחירת ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות האם כדאי? אין ספק כי ייעוץ משכנתאות חוסך את זמן התרוצצות והתעמקות בכל נושא החישובים. כמו בכל תחום ידע זה כח גם בתחום המשכנתאות, אפשר לקבל יותר מחוות דעת אחת. לפעמים שווה לקבל הצעה מיועץ אחד, אפילו בתשלום, ולהשוות אותה להצעה של מתחרה כדי לעמוד על הדגשים בכל הצעה ועל המקצועיות של כל מציע.

חשוב מאוד והרבה יותר מומלץ לפגוש את האדם עצמו , להתרשם ממנו ומהמקצועיות שלו, מהמשרד שבו הוא פועל, מהצוות שסובב אותו. כל המלצה ולו הטובה ביותר שתקבלו לא תוכל להחליף את ההתרשמות שתהיה לכם ואת הכימיה שתהיה לכם בעצמיכם. בפגישה אישית תוכלו להתרשם מהאופן שבו אתם מבינים את ההסברים וההתנהגות -התנהלות של היועץ גם אתכם וגם עם האנשים והצוות שמסביבו, תוכלו לשים לב לאופן שבו יש /אין ליועץ סבלנות להסביר שוב פרט מסוים או את הנכונות לחזור אליכם עם אינפורמציה בהמשך. כמובן תוכלו להיות מסוגלים לבדוק את הקשר שלו לנותני ההלוואות- בנקים /חברות ביטוח, תוכלו  לבקש ממנו להציג לכם נתונים על היקף העסקים שלו עם נותני הלוואות מסוימים, כדי לבדוק שאין לו הטה לכיוונו של בנק מסוים ושהוא מסוגל לשמור על ניטרליות שמאוד חשובה עבורכם, תוכלו לבקש ממנו נתונים על עסקאות שהוא ליווה באזור הנכס נושא המשכנתא שבו אתם מעוניינים  וכמובן לבקש טלפונים של לקוחות שאיתם תוכלו לדבר ולבדוק.

אסור לוותר על השלב של בירור מול לקוחות קיימים!!

לקיחת משכנתא אינה עסק של זבנג וגמרנו. מדובר בתהליך שבו אתם והיועץ תהיו בקשר הרבה זמן. וטוב שכך. המציאות המשתנה והשינויים בעקבותיה בהצעות ובאפשרויות יכולים לחסוך לכם הרבה מאוד כסף לאורך השנים. יועץ משכנתאות טוב יעדכן אתכם כל פעם כשיש הזדמנות שיכולה להיטיב אתכם ולאפשר לכם לשנות את ההסדר לטובתכם. השאלות שתוכלו לשאול לקוחות קיימים יהיו כאלה שיבדקו כמה זמן הם כבר נהנים מהייעוץ/הליווי שלו בפועל , כמה פעמים עד כה הוצעו להם אלטרנטיבות ונחסך להם כסף כתוצאה מכך. בקשו לקבל טלפונים של לקוחות הכי וותיקים ולא רק הכי גדולים.

קחו בחשבון שניתן להחליף יועץ גם בהמשך הדרך וגם בענף היועצים יש תחרות גדולה על כל לקוח ולקוח וזה גם לטובתכם אך אתם מעוניינים גם ביציבות ואמינות ולכן חשוב שבכל מקרה תעשו את הבדיקה המקיפה ביותר כדי שמי שיטפל עבורכם בנושא המשכנתא ויוריד מכם את כל הנטל הטיפולי של הביורוקרטיה והפרטים הקטנים יהיה אדם שתוכלו לסמוך עליו וליהנות מהשירות שלו כמה שיותר

דבר נוסף, בדקו חברות המספקות שירותי ייעוץ משכנתאות בעלות משתלמת ולתקציב שלכם.

זמן הוא בכל זאת כסף!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן