הלוואה לרכישת רכב – מהן האפשרויות ומה שחשוב לדעת?

הלוואה לרכישת רכב – מהן האפשרויות ומה שחשוב לדעת?

רוב הישראלים חולמים על הרגע בו הם ישבו מאחורי ההגה של רכבם הפרטי ויוכלו לבטל את התלות בתחבורה הציבורית המקרטעת. הרכב הפרטי מבטיח ניידות מלאה ונוחות מירבית בחיים, הוא מאפשר לנו להגיע לעבודה בזמן ובנוחות, לקחת את הילדים למסגרות החינוך ולחברים, לצאת לסידורים ולקניות, לטייל ולבקר משפחה וחברים.

רכב פרטי משפר משמעותית את איכות החיים, זהו חלום משותף לרוב הישראלים, ובדרך להגשמת החלום יש לדאוג למימון לרכישת הרכב מאחר וזו הוצאה גבוהה, בין אם רוכשים רכב חדש ובין אם רוכשים רכב משפחתי יד שנייה משנתון מתקדם. ראוי לציין כי רוב הישראלים מסתפקים בדגמים של הרכבים העממיים שמחירם נע בטווח של 140,000-100,000 ₪, אך יש רכבי יוקרה שמחירם מתחיל בכמה מאות אלפי שקלים.

רכישת רכב באמצעות הלוואה

במציאות הכלכלית של היום, רוב הישראלים זקוקים לפתרונות מימון כדי לרכוש רכב חדש או יד שנייה. לרוב האנשים אין הון עצמי פנוי המאפשר להם לרכוש רכב בתשלום אחד, ובנוסף רבים לא רוצים לרוקן את חשבון הבנק כדי לרכוש את הרכב. לכן, ניתן לקחת הלוואה לרכישת רכב חדש או יד שנייה, את ההלוואה אפשר לקחת מהבנקים, באמצעות יבואני הרכב וחברות הטרייד אין או ישירות מחברות המימון החוץ בנקאי.

הלוואה לרכישת רכב היא הלוואה בריבית יחסית נמוכה ואטרקטיבית מאחר והגוף המלווה לא מסכן את כספו. יש לשעבד את הרכב לטובת הבנק או חברת המימון, זו הלוואה ללא צורך בהחתמת ערבים, וכיום ניתן לקחת את ההלוואה ללא צורך לצאת מהבית. 

מומלץ לערוך סקר שוק מקיף כדי להשוות עלויות וריביות, וחשוב לזכור כי מדובר בהלוואה על סכום גבוה, לכן יש לבחון את היתרונות והחסרונות של כל פתרון מימון ולבדוק את יכולת ההחזר, ורק אז יש להחליט ממי לקחת את ההלוואה.    

מהן אפשרויות המימון לרכישת רכב?

  • הלוואה בנקאית לרכישת רכב – הבנקים מציעים מסלולי הלוואה לרכישת רכב בריבית נמוכה, לרוב לתקופה של 60-36 חודשים, יש גם אפשרות להלוואה עד 72 תשלומי החזר חודשיים. לכל בנק יש מסלולים ייעודיים וההבדלים בין ההלוואות הבנקאיות הם סכום ההלוואה, ריבית, תקופת ההלוואה ושיעור המימון.
  • הלוואה מחברות כרטיסי האשראי – חברות האשראי מציעות מגוון מסלולי הלוואה לרכישת רכב, ניתן לקבל 100-80% מימון, לתקופה של עד 72 חודשים ורוב החברות מציעות עד 300,000 ₪ למימון הרכב. זו הלוואה חוץ בנקאית שאינה משפיעה על האובליגו בבנק.
  • הלוואה ממשפחה וחברים – כדאי לבדוק אפשרות לגיוס הלוואה ממשפחה וחברים כדי להוזיל עלויות ולהפחית סיכונים.
  • הלוואה מחברת הרכב – חברות הרכב, לרבות יבואנים, חברות טרייד אין ומגרשי רכב, כל אלו ועוד מציעים פתרונו מימון לרוכשי הרכבים דרכם, לרוב באמצעות חברת מימון חוץ בנקאית.

טיפים לפני שלוקחים הלוואה לרכישת רכב

  • יש מגוון רחב של פתרונות מימון לרכישת רכב, מומלץ לעשות סקר שוק מקיף ולהשוות הצעות מבנקים, חברות כרטיסי אשראי, חברות למימון חוץ בנקאי וחברות רכב.
  • בעזרת מחשבון הלוואה ניתן לבדוק את כדאיות המימון ולהיערך פיננסית נכון לקראת תשלומי ההחזר.
  • חשוב לבדוק מראש האם ההלוואה פוגעת באובליגו.
  • מומלץ לבחור הלוואה עם אפשרות לפירעון מוקדם ללא עמלות גבוהות.
  • יש לברר מראש האם יש עלויות נלוות להלוואה כמו עמלת פתיחת תיק וכו'.
  • חשוב לבדוק אלו בטחונות נדרשים לקבלת ההלוואה, מעבר לשעבוד הרכב.  

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן