מחפשים איפה להשקיע? קופת גמל זה הפתרון

מחפשים איפה להשקיע? קופת גמל זה הפתרון

מי שיש לו כסף נזיל, כמו כסף פנוי מההכנסה החודשית שלו או כסף לא צפוי, מעוניין להשקיע אותו בדרך שתניב לו ערך מוסף וכך שווי הכס, יהיה גבוה יותר .

אופציה של השקעה באמצעות קופות גמל

השקעה בקופות גמל היא אחת הדרכים המומלצות ביותר על ידי יועצי השקעות לחיסכון לעת צורך. קופות הגמל מנוהלות על ידי בתי השקעות מקצועיים ביותר שיודעים ברוב המקרים הין להשקיע את הכספים של הלקוחות. זו הסיבה שבדרך כלל בדוחות הרבעוניים וגם הדוחות השנתיים כל עמית רואה את התשואות שהוא קיבל.

אחוזי עליית ערך הכסף משתנים בין חברות ההשקעות וגם בכל שנה הפעילות משתנה על פי המצב הכלכלי הכלכלי שמשפיע על הבורסה כמו ימי מגפת הקורונה שבהם התשואה הייתה מעט נמוכה יותר.

מעבר בין חברות ההשקעות

על פי הרפורמה שנכנסה לתוקף לפני כמה שנים, כל חוסך שהוא גמלאי יכול להעביר את הכספים מקופה לקופה ללא הסבר וללא קשיים. אם הוא רואה לאורך זמן שבית השקעות מסוים זוכה להצלחות שהן הרבה יותר גבוהות מהאחרים, הוא מגיש בקשה להעברת הכסף והפעולה מתרחשת תוך ימים בודדים והוא מקבל דוחות מבית ההשקעות החדש שאליו הוא העביר את הכסף.

הפקדת כספים בכל שנה

קופת גמל להשקעה מפרסמת בכל שנה את הסכום המרבי שכל אדם יכול לצבור בכל שנה באופציה זו. סכום זה נקבע על פי החלטת משרד האוצר ולכן אי אפשר לשנות אותה. כדי לצבור הון משפחתי כל אחד מבני הזוג מפקיד במהלך השנה את הסכום המקסימלי וכך הם צוברים סכומים נוספים לחיסכון לשעת צורך.

התקרה להפקדה לגמל להשקעה ב-2021 היא – 70,913 ₪ לכל אדם, וכך בני זוג יכולים להפקיד על שם כל אחד מהם סכום זה וביחד הם חוסכים למעלה מ – 141,000 ₪.

קופת גמל להשקעה מול חיסכון בבנק

כאשר חוסכים כספים בבנק הריבית היא כמעט אפסית ולכן לאחר כמה חודשים או לאחר שנה כשמסתכלים על הדוחות הסכום נשאר כמעט זהה. לעומת זאת כשמביטים על הדוחות של חברות השקעות מובילות כמו מור, אלטשולר שחם, תמיר פישמן, מיטב דש ואחרים רואים שהתשואה נעה בכל אחת מהן באחוזים בודדים ולפעמים גם מעל עשרה אחוזים בכל שנה. הפער הכספי הוא משמעותי ביותר והלקוחות מרוצים מאד מהעלייה ולכן הם מפקידים בכל שנה סכומים נוספים.

דמי ניהול של קופת גמל להשקעה

חברת ההשקעות וחברות הביטוח שעוסקות בתחום קופות הגמל גובות דמי ניהול עבור הפעילות שלהם. בשנים האחרונות ולאור המחאה הציבורית הם הורידו את שיעור דמי הניהול באופן מהותי ולכן הלקוח נהנה מצד אחד מתשואה גבוהה ומצד שני מהוצאות מינוריות, לאחר שהוא מנהל משא ומתן עם הגורם הרלוונטי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן