המשכנתא הכי זולה – איך בוחרים את המשכנתא הכי זולה?

המשכנתא הכי זולה – איך בוחרים את המשכנתא הכי זולה?

בחיינו הבוגרים, אין ספק שההוצאה הכי משמעותית תהיה על רכישת בית. מדובר על עלויות של מאות אלפי שקלים או דולרים, אם לא מעבר לכך. מן הסתם, זו תהיה רכישה שתשפיע על החיים שלנו באופן מהותי, ובאופן כללי לאורך זמן.

רכישת בית, בין אם מדובר על רכישת בית קטן או בית גדול, יש לה השפעה כלכלית עצומה עלינו, רכישה לאורך תקופה ארוכה, בין היתר בגלל שאנחנו נדרשים לקחת משכנתא בשביל לממן אותה וסביר להניח שנדרש להחזיר את המשכנתא במהלך מספר שנים, כך שהיא תלווה אותנו לאורך זמן.

העניין הוא, שגם במקרה של משכנתאות אנחנו יכולים למצוא לכאורה מוצר זול. נכון שבאופן עקרוני, משכנתא מכסה עד 75 אחוז מעלות הנכס, מה שאומר שגם אם מדובר בדירה שעולה מיליון שקל, עדיין מדובר על סכום 750 אלף שקל במקסימום (זה הקרן, שכן יש גם את הריביות), עדיין, אנחנו יכולים למצוא מוצרי משכנתא זולים.

לפני שנסביר איך מוצאים את המשכנתא הכי זולה, צריך להבין תחילה מה זה אומר בגלל משכנתא זולה, הרי עבור מרבית האנשים בוודאי עבור זוגות צעירים זה נשמע כמו אשליה. אך כפי שנוכל לראות מיד, זה לא בדיוק כך.

משכנתא זולה היא למעשה משכנתא שהריביות שלה הן נמוכות ולמעשה אנחנו לא משלמים הרבה מעבר למה שלווינו. בסופו של דבר, גובה ההלוואה תלויה בעלות הנכס. אז מן הסתם, אם נקנה בית זול המשכנתא תהיה נמוכה יותר ביחס למשכנתאות של בתים גדולים יקרים יותר. העניין הוא, שזה לא מחייב שהיא תהיה זולה יותר, בין היתר בגלל שייתכן מאוד שהריביות עליה יהיו גבוהות. לכן אם אנחנו רוצים ליהנות ממשכנתא זולה, עלינו לחפש מסלול שהריבית היא נמוכה באופן יחסי.

כיצד מוצאים את המשכנתא הכי זולה

ראשית, אנחנו צריכים לעבוד עם אנשי מקצוע. ישנם יועצים וגורמים אחרים שיכולים לעזור לנו להכיר היטב את שוק המשכנתאות, הם יעזרו לנו לא רק למצוא משכנתא זולה אלא גם יעזרו לנו לצמצם כמה שניתן את עלויות העסקה בהקשרים שונים. כך נחסוך בעלויות באופן מותי ונוכל באמת ליהנות מאפשרות להלוות את המשכנתא הכי זולה.

שנית, אנחנו צריכים לסקור את השוק היטב, להשוות בין המוצרים השונים ולהחליט בסופו של דבר איזו משכנתא מתאימה לנו. לשם כך עלינו לבחון את הריביות, האם מדובר בריבית קבועה, משתנה, ריבית צמודה למדד. כמובן שאנחנו צריכים גם להכיר את המושגים השונים בשביל שנוכל לדעת על מה מדברים איתנו.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון כל אופציה כיצד לחסוך בעלויות. זה יכול לבוא דרך המשכנתא עצמה אך כאמור, זה יכול לבוא גם בדרכים אחרות, כאלה שקשורות בצורה עקיפה למשכנתא, למשל, רכישת ביטוח משכנתא במחיר מוזל יותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן